Her şey değişecek – Son dakika Futbol haberleri


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, D Smart’ta Bolca’ca Futbol Hususi yayınına konuk oldu. Başkan Büyükekşi, “Gözlemciyi stada göndermeden maçı seyredip raporunu yazmasını sağlamak istiyoruz. Bu raporu da suni zeka kullanarak elde edilmiş verilerle birleştirip ona bakılırsa yargıcı notu oluşturmak istiyoruz. Yargıcı atamalarında da suni zeka kullanmak istiyoruz. Hakemler için hususi bir eğitim merkezi oluşturmayı planlıyoruz. ‘VAR’ hakemleri ile sahadaki hakemleri ayırmayı planlıyoruz. Hakemlerin maç sayısını daha eşit dağıtmak istiyoruz. Gayemiz hakemlerin değil, futbolun konuşulmuş olduğu ortamı yaratmak. Rahmetli Hasan doğan döneminde sağlanan itimat ortamını yeniden sağlamak istiyoruz. Hakemlerin itibarını yukarı çekip, onlara olan itimatı çoğaltmak istiyoruz” dedi.

PRİM SİSTEMİ YENİDEN
Büyükekşi, kulüplere ödenen prim sisteminde de değişim düşündüklerini belirterek, “28-30 yaş altı Türk oyuncu oynatanlara ve 18-20 yaş altı oynatanlara daha da fazla prim ödeyebileceğimiz bir sistem düşünüyoruz” dedi.

DİJİTAL ‘YAYIN’ OLABİLİR
Mehmet Büyükekşi, “Naklen gösterim ihalesinde de sona yaklaştık. 1-2gün içinde açıklayacağız. 2. ve 3. Lig maçlarının daha yakından takip edilebilmesi için dijital olarak naklen yayınlanmasını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.Spor Haberleri