Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda? 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri!

01.07.2022 13:33 Son Güncelleme: 01.07.2022 13:41 Edirne’de düzenlenecek olan geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl 661. Kez yapılacak. Sporseverler ve güreş tutkunları Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ne vakit başlayacağını araştırmayı sürdürüyor. İşte detaylar…
Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?
Edirne’de gerçekleşecek olan festival 27 Haziran’da başlamış olacak, Kırkpınar Yağlı Güreşleri ise 1-2-3 Temmuz tarihlerinde olacak. Şu demek oluyor ki Kırkpınar Yağlı Güreşleri 1-2-3 Temmuz tarihlerinde TRT SPOR ekranlarından canlı olarak izlenebilecek. Güreşlerde onlarca sporcu başpehlivan olabilmek için kıyasıya rekabet içinde olacak.
Türk güreşinin en büyük organizasyonu kabul edilen Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 1 Temmuz Cuma günü başlamış olacak. Küçük pehlivanların kol bağlamasıyla anane 661’inci kez tekrarlanacak. 2 Temmuz Cumartesi günü başpehlivanların da aralarında olduğu güreşler devam edecek.
Güreş ağasının seçileceği, çeşitli boylarda müsabakaların yapılacağı ve Türkiye’nin başpehlivanının belirleneceği 3 Temmuz Pazar günü Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri renkli görüntülere sahne olacak.
Tüm güreşseverleri Sarayiçi Er Meydanı’na müsabakaları izlemeye çağrı eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu yıl ortalama 2 bin 500 pehlivan bekliyoruz. 110 yargıcı 9 tane de cazgırımız olacak. Hep birlikte inşallah 661. Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşler organizasyonunu da başarıyla yapacağız. Naklen yayını TRT meydana getirecek. Öteki bölgesel ve ulusal kanallarımız TRT’den bağlantı alacaklar.” diye konuştu.
96. Gazi Koşusu’nu Özcan Yıldırım’ın jokeyliğindeki Secret Power kazanmıştır

Son Dakika Haberler