Rize’de emekli imam Necati Hutoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Rukiye MEYVECİ/RİZE, (DHA) – RİZE’de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybeden emekli imam Necati Hutoğlu (92) son yolculuğuna uğurlandı. 
Kentte uzun seneler yapmış olduğu dini programlardan dolayı bölgede, ‘Necati Hoca’ olarak tanınan Necati Hutoğlu, geçtiğimiz gün geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Hutoğlu için Şeyh Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Vali Kemal Çeber, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Yaşamsal Yazıcı, Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl protokolü ve sevenleri katıldı.
‘RİZE’Yİ SEVDİREN YÜZLERDEN BİR TANESİYDİ’
Binlerce insanoğlunun katılığı cenaze töreninde konuşan Vali Kemal Çeber, “Fazlaca sevdiğimiz bir büyüğümüzü ahirete esenlikle gönderiyoruz. Rabbim günahlarını affeylesin, yatmış olduğu yeri aden mekân eylesin. Necati hocamız Rize’ye ulaşmadan önce de benim için hususi bir insandı. Necati hocamız tebessüm insanıydı. Rize’yi sevdiren yüzlerden biriydi. Sohbetlerinde insanları hem güldürülmüş olduğu benzer biçimde de düşündürüyordu. Anlatımlarını esprili bir üslupla izah ediyor ve kendini sevdirmişti. Bu kalabalık bunu gösteriyor. Sevgili hocamız oldukça zor dönemlerde yaşadı. Savaşlar, ihtilaller, muhtıralar, krizler görmüş oldu fakat hep hizmet için çalıştı. Kendisi bilgisiyle birikimiyle yaşayan bir tarihti, o yüzden de bizim için oldukça kıymetliydi. Tüm ailesine, sevenlerine ve Müslüman alemine başsağlığı temenni ediyorum. Bu şekilde bir değere bu şekilde haiz çıktığınız için de Tanrı sizden razı olsun” dedi.
Necati Hutoğlu’nun cenazesi kılınan cenaze namazının arkasından Güneysu ilçesi Birlik mahallesindeki aile kabristanlığına defnedildi. (DHA)

“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler